Hobby

Od zawsze miałem problem z książkami, ponieważ kupowałem ich więcej niż byłem w stanie przeczytać. Miłość do książek jednak pozostała, dlatego często można spotkać mnie zaczytanego w parku lub w bibliotece. Staram się nie ograniczać do jednego gatunku, ale szczególnie lubię klasyczną literaturę rosyjską, fantastykę oraz science-fiction.

W wolnych chwilach razem z przyjaciółmi gram w planszówki (głównie wieczorami podczas mazurskich wyjazdów), gry komputerowe (Blood Bowl, Heroes III i Heroes of the Storm) oraz gry figurkowe (Infinity i Warhammer). Uważam, że gry to świetny sposób na odstresowanie oraz trening mózgu, jak również okazja do spotkania wielu wspaniałych ludzi.

Uwielbiam obcować z kulturą. Co najmniej raz w miesiącu staram się odwiedzić galerię, muzeum, teatr lub wziąć udział w koncercie lub innym wydarzeniu, które odbywa się w mieście.  Być może zainteresowanie twórczością ludzi wynika z tego, że zajmuję się nauką społeczną. Uważam jednak, że obcowanie z kulturą kształtuje wyobraźnię, poszerza horyzonty oraz uwrażliwia na potrzeby innych.

Co najmniej raz w roku staram się opuścić granice kraju, aby pozwiedzać. Uwielbiam odkrywać nowe miejsca, spacerować po miastach mających długą historię, podziwiać ich zabytki oraz obserwować codzienne życie ich mieszkańców.

Od zawsze sport stanowił ważną część mojego życia. Obecnie dwa razy w tygodniu zaglądam na siłownię, a ostatnio na nowo odkrywam radość z gry w tenisa stołowego. Aktywność fizyczna zawsze poprawia mi nastrój i pomaga zrelaksować się po ciężkim dniu. Zaspokaja też moją potrzebę rywalizacji, choć zawodowym sportowcem już raczej nie zostanę 🙂

Skip to content